8.6 C
Slovakia
sobota, 25 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyTata Bojs ovládli brnenskú Flédu!!
spot_img

Tata Bojs ovládli brnenskú Flédu!!

Stredajšiu brnenskú  klubovú noc ovládla neobyčajná energia v podobe originálnej a žánrovo nezaraditelnej  formácie TATA BOJS. Koncert, ktorý prebehol na Fléde sa mohol popýšiť nielen dokonalým zvukom, ale aj výbornou atmosférou, ktorú vytvorili spolu s kapelou fanúšikovia v preplnenom klube.

Už pred príchodom do klubu naznačovali skupinky hemžiacich sa ľudí záujem o šou Tata bojs. A tak nás vôbec neprekvapila 20 metrová rada pred dverami klubu a ďalšia obrovská rada na šatňu. Po vyriešení tejto otázky nám už nič nebránilo ísť si vystáť miesto v predných radách. A konečne to prišlo. Tata Bojs vybehli na pódium niečo po 21. hodine v štýle im svojským, pochodujúc na úvodnú znelku z filmu „Četník zo St. Tropez“, uklonili sa, privítali s preplnenou Flédou,  a už nič nestálo ceste ich prvému songu večera vo francúzštine Attention aux hommes.“ Kapela, kde netradične spieva bubeník, podporovaná masívnym zvukom z vlastnej aparatúry, so svetlami, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani Muse, dokonale rozpálili prítomné publikom.

Piesne ako „Elišce, Toreadorská otázka, Splasklé spomínky, Pešáci“ vyvolali nejednému človeku zimomriavky a v kombinácii s hereckým talentom predovšetkým bubeníka Bublajsa a basáka Mardoša vytvárali nielen hudobný, ale aj umelecký zážitok. Neustála komunikácia s publikom, herecké polohy, šialené tanečky,  rozdávanie paličiek, trsátok a predovšetkým príval energie sa na nás valili z pódia tak intenzívne, že sme nevnímali ani cigaretové hrozby okolo seba. Dokázali nás udržať tak sústredených, že som začal mat pocit, že nič iné ako Tata Bojs nemôže existovať.

Všetky známe, energické a dynamické piesne zapasovali presne tam, kde mali, priamo do našich myslí a pohybovej sústavy, keď celý dav tancoval ako zmyslov zbavený na piesne „Ružová armáda, Trilobeat, C.V.A.N, Štastnejší“. Tatáči bavili a dokonca priniesli do Brna aj dva darčeky v podobe nových piesní z aktuálne pripravovaného albumu. S výborným ohlasom u divákov si tak odbili svoju premiéru piesne „ Papírovka a Filmárska“.

No to sa už pomaly blížil záver hudobne – umeleckej šou, o čom však prítomní nechceli ani len počuť. O záverečnú  pieseň koncertu sa postarali fanúšikovia spolu s kapelou, keď spolu odspievali pieseň „Vesmírna“, po ktorej sa tatáči, tak ako na úvod v sprievode znelky z Četníka rozlúčili so spokojnými fanúšikmi. No každý prítomný človek vedel, že to nie je všetko, že formácia okolo Bublajsa pridá ešte niečo špeciálne, svoj typický prídavok. Po neustávajúcom potlesku a predovšetkým neznesiteľnom piskote fanúšikov sa Tata Bojs vrátili späť na pódium so slovami, že „ Táto noc bude ešte veľmi dlhá, pretože Tata Bojs spí v Brne“ a odpálili tak pieseň Skovka, ktorú prerobili do tanečnej verzie, až nápadne moc pripomínajúcu „Born Slippy“ od tanečnej legendy Underworld. V tej chvíli celý dav doslova zošalel a oddal sa tancu o ktorom som mal pocit, že už nemôže byt šialenejší a besnejší. No škoda, že ako všetko má svoj začiatok, tak musí mat aj koniec, a tak odzneli už len záverečné slová od Bublajsa  „Nech žijú 90.roky“

Hudobná formácia Tata Bojs bola jednoducho skvelá. Divákov oslovili nielen po hudobnej stránke, ale aj po umeleckej, svetelnej a predovšetkým po ľudskej stránke.

Autor: Lukáš Osvald/ Musicpress.sk

Foto: Dorota Ciompová/Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img