8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyThe Cellmates pokrstili album divokým večierkom
spot_img

The Cellmates pokrstili album divokým večierkom

Rock and roll v 21. storočí má mnoho podôb. Niektoré kapely modifikujú jeho zvuk a pridávajú k nemu rôzne ďalšie štýly. Iné sa snažia verne kopírovať zvuk päťdesiatich rokov. Na Slovensku je však podobných kapiel zúfalo málo. Väčšinou ide o psychobilly kapely, alebo skupiny, ktoré kombinujú tento štýl s punk rockom. Ešte prednedávnom fungovala skupina Devil Street 13, tá sa však rozpadla. Preto je existencia kapely The Cellmates príjemným osviežením tejto scény.

The Cellmates prednedávnom vydali svoj debutový album “Rockabilly Feeling.” Rozhodli sa ho pokrstiť štýlovo na veľkej párty. Tá sa uskutočnila v Hlave 22, kde sa konajú predovšetkým džezové koncerty. Džezové počúvanie za stolom bolo tento krát vystriedané divokou tancovačkou.

The Cellmates sú koncertnou kapelou, lebo ich rock and roll najlepšie precítite naživo. Ich najväčšou silou je interpretácia. Veľký pozor si dávajú na aranžmány, výber vhodných nástrojov a následné prevedenie do koncertnej šou. The Cellmates predstavili vlastné skladby aj prebraté cover verzie. Zahrali rock and rollové štandardy, ale aj prerobený rockový hit „Summer of 69“ od Bryana Adamsa v rockabilly štýle.

Zaujímavé boli predovšetkým spoločné vokály, kde sa dopĺňali farebnosťou hlasov. Ďalším ich pozitívom bola veľmi dynamická hra a komunikácia s ľuďmi. V klube boli prítomní aj profesionálny tanečníci, ktorý sa predstavili v ich najnovšom videoklipe.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=aDVvxLhpiyI‘]

Boli zamiešaní medzi ľuďmi a občas niekoho „vyprovokovali“, alebo vyzvali k tancu. Ďalším hudobným hosťom tohto večera bola maďarská rockabilly skupina Rockin ´Rock Cats. Tá predviedla stimulujúci zážitok, keď hudobné skladby prekladali tancom a totálnym rock and rollovým pôžitkom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img