8.6 C
Slovakia
štvrtok, 29 februára, 2024
spot_img
ÚvodReportyThe Young Gods nepodali "božšký" výkon ale aj tak očarili

The Young Gods nepodali „božšký“ výkon ale aj tak očarili

young-14The Young Gods; Ľahká Múza – 25.11.2013 –  Ateliér Babylon – Bratislava

Po troch rokoch sa opäť vrátila na Slovensko legendárna švajčiarska zostava The Young Gods, aby predstavila svoj repertoár, ktorým sa vracajú k svojim začiatkom.  

Ako predkapelu si organizátori zvolili, kultovú slovensku skupinu Ľahká múza. Išlo o veľmi raritné vystúpenie, keďže kapela koncertuje iba sporadicky. Ľahká Múza vznikla v roku 1984 ako undergroundové zoskupenie postpunkovej formácie. V roku 1991 vydali prvé dva oficiálne nosiče a najmä doska Tieň Bolesti je dodnes cenneným zberateľským artiklom. V prítmí bratislavského klubu Ateliér Babylon predstavili svoje gitarové industriálne plochy s plným elektronickým zvukom a vokálnymi experimentmi. Cyber punkový prejav sa miešal s gothickými výjavmi a ich výkon vygradoval do latexovej atmosféry.

Ľahká Múza – Záblesky večnosti

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3XvdTStv5KM‘]


 

The Young Gods patria k najvýznamnejším kapelám post industriálneho roku a mnoho interpretov ako Mike Patton či David Bowie sa hlásia k ich odkazu. No rozpačitý úvod nenaznačoval, že na pódiu stojí jedna z najlepších európskych koncertných kapiel. Zdĺhavé elektronické prelúdium klávesistu Cesare Pizziho bolo bez patričnej iskry a k rozbehu nepomohlo ani zapojenie speváka Franz Treichlera.

The Young Gods – Envoye live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=reCMXdfm4RY‘]


 

Až do zapojenia bicích nástrojov Patrice Bagnouda diváci sledovali hlukové mystéria  bez patričného konceptu. Je však pravda, že najväčšou devíziou kapely je spracovanie noisových  podnetov a zvuk je povýšený nad formu kompozícií.

The Young Gods – Skinflowers live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=DVVDTWKSROM‘]


 

Mnohí ľudia boli aj sklamaní z absencie gitary, ktorú sa rozhodlo kapela na tomto turné vynechať. No o to viac zostal priestor pre Franza, ktorý do skladieb prinášal svoju pikantnú exaltáciu. Napriek pomalšiemu rozbehu predviedli The Young Gods poctivý koncert. Nebol to síce ich najlepší výkon, ale aj tak to stačilo k zaujímavému zážitku.

| autor: Daniel 

spot_img
spot_img
spot_img