8.6 C
Slovakia
nedeľa, 3 marca, 2024
spot_img
ÚvodReportyV šere lesklých stromov so Soňou Horňákovou

V šere lesklých stromov so Soňou Horňákovou

autor: Matej Feldbauer; zdroj fotografie: Real House Music; interpret: Soňa Horňáková a hostia; 24.05.2019; Ticho & spol, Bratislava

V skoro plnom divadle Ticho & spol. sa v piatok 24. mája odohral koncert spojený s krstom nového CD Soni Horňákovej.

,,Ticho & spol. je taký, síce nevyhlásený, folkový klub, ktorý tak trošku nahrádza bývalý klub U Rolanda na Hlavnom námestí. To bol vyslovene taký undergroundový folkový klub.” povedala Soňa Horňáková. V prvej polovici koncertu zazneli staré známe piesne z jej repertoáru.

Druhú časť koncertu započal akt krstenia. Miloš Janoušek ako krstný otec, pokropil album V šere lesklých stromov notami, čím ho privítal na svete. Soni Horňákovej ešte daroval výtlačok časopisu z osemdesiatych rokov, v ktorom majú spoločný rozhovor. ,,Miloš je človek, ktorého som odjakživa vnímala v tom folkovom svete a ktorého muzika sa mi vždy páčila. V dobe, keď ma on možno ešte ani nepoznal, tak som sa do U Rolanda chodila pozerať práve na neho. Človek ktorého si veľmi vážim. Pre folk urobil nesmierne veľa, napríklad encyklopédiu Folk na Slovensku.“

Vzápätí na to zahrala pieseň z nového nosiča Páv, v ktorej je nám objasnený názov vytlačený na CDčku. Už na prvé počutie je V šere lesklých stromov veľmi svojský album. ,,Je určený pre tých, ktorí si vedia sadnúť, vedia sa stíšiť a vedia počúvať. Pre tých, ktorí majú v sebe nepokoj a nemajú radi samotu, intimitu, komornú atmosféru, tak im tento album nepovie vôbec nič.”

Soňu Horňákovú sprevádzali na javisku hudobníci Róbert Pospiš a Martin Sillay, ktorí zároveň aj spolupracovali na albume a ,,vložili do neho nádhernú energiu, ako aj Juraj Griglák na kontrabase.

spot_img
spot_img
spot_img