8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyVoyage za hudbou 80. rokov
spot_img

Voyage za hudbou 80. rokov

DSCF8016Desireless & Antoine – 01.03.2013 – Batelier – Bratislava

Nostalgický splín hudby osemdesiatich rokov vo svete stále pretrváva. Naše hlavné mesto nie je výnimkou a rôzne tematické párty či občasné návštevy hlavných interpretov to ešte viac prehlbujú. No nie vždy dopadnú podobné exkurzy dobre, keďže ľudia očakávajú najväčšie hity a aj chladný prístup niektorých hudobníkov ich skôr odradí než prebudí zvedavosť z ďalšej ich tvorby.

Aj pri pohľade na plagát oznamujúci vystúpenie francúzskej speváčka Desireless sa mnohí pýtali, či nebude čakanie na Voyage Voyage nudnou hodinovou prechádzkou. No speváčka v klubovom prostredí ožila a medzi ňou a publikom prebehla chémia. Pred jej vystúpením zahrial swingový set z produkcie Swing Thing, ktorý pokračoval aj na afterpáty v spolupráci s DJ Pixy.

Desireless – live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=II3TubgbdtQ‘]


 

Desireless sa predstavila v duo zostave spolu s mladým gitaristom Antoinom Aurechom. Tento francúzsky hudobník, skladateľ a elektronický producent má za sebou už niekoľko projektov, ktoré mali vo Francúzsku dobré prijatie. V jeho tvorbe sa mieša vplyv progresívnej rockovej hudby spolu s experimentálnymi prvkami a elektronickými aranžmánmi. Časť z toho využíva aj pri spolupráci s Desireless, ktorú začal sprevádzať od roku 2011.

Desireless – live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=So4S7PAz1Kw‘]


 

Antoine zachováva základný pôdorys jej skladieb, ale pridáva do nich súčasný pohľad. Aj vďaka tomu pôsobí speváčkina tvorba naživo zaujímavo s pestrým mixom súčasného zvuku a retro podaním. Antoinova gitara k tomu pridáva aj závan Depeche Mode, Human League a ďalších synth popových skupín. Okrem vlastných vecí zahrali aj známu skladbu Sweet Dreams od Annie Lennox.

Naživo zazneli len Desirelissin hlboký vokál a Antoinova gitara, zvyšné klávesové samplery a rôzne elektronické zvuky išli z playbacku no napriek tomu to pôsobilo atmosféricky.  Koncert  príjemným tempom prešiel až do finále s Voyage Voyage.

Desireless – Voyage Voyage live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=1iRxf18OEas‘]


 

Ale koncert napokon nebol iba o tejto piesni, lebo aj keď patrí hudba Desireless do osemdesiatich rokov jej občasné pripomenutie je príjemným osviežením.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img