8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyWilsonic Club Tour
spot_img

Wilsonic Club Tour

WILSONIC_bannerWilsonic Club Tour – Teapot; Tibor Holoda; Ilum Sphere; Inso; DJ Click Joe –  18.01.2013 – KC Dunaj – Bratislava

Ďalšiu zo série klubových akcií Wilsonicu nepoznačilo ani nepriaznivé snehové počasie ani dramaturgia. Len pár dní pred akciou vypadol headliner, ktorý bol dlho avizovaný. Najhoršia nočná mora promotérov sa nakoniec rýchlo vyriešila. Za Slugabeda dokázali v priehu pár dní zohnať adekvátnu „náhradu“.

Už od deviatej večer rozptyľoval,  niekoľko desiatok ľudí pri menšom stolíku pri bare Teapot. Hral tichšie, ale intenzívne. Jeho psychadelické linky s basovými ozvenami vyústili skôr do kulisy než do tanečnej frekvencii. Teapot nepoužíval svoj notebook iba ako púšťací prostriedok k dopredu nahratým samplom, ale ako nástroj pre improvizáciu. Jeho vyzreté hudobné uvažovanie sa postaralo o slušný rozbeh.

Nasledujúci Tibor Holoda otvoril svojim setom veľkú sálu v KC Dunaj. A bratislavský klub sa začal napĺňať. Holoda už patrí k legendám slovenskej tanečnej hudby. A nerobí mu problém spojiť naraz dve funkcie – organizátor a umelec. Práve na festivale Wilsonic a jeho pridružených akciách realizuje vlastné nápady a umožňuje rozvíjať elektronickú hudbu na Slovensku. A to otvoreným priestorom pre slovenských DJ-ov a inšpirovaním sa vzácnymi zahraničnými hosťami.

Aj vďaka Holodovi a jeho týmu sme mohli v Bratislave prvý krát počuť progresívneho Ilum Sphera. Nebol a ani by nemal byť prezentovaný, ako náhradník. Aj, keď vychádza z liahne Ninja Tunes (podobne, ako Slugabed) jeho hudba je iná. Svoj zvuk stavia do temnejšej roviny. Prvky hip hopu a psychadelickej hudby v temných kontúrach použil vo svojom sete, no túto náladu v Bratislave viac tlmil. Viac vyzdvihol rytmické nuansie techno music.

Večer uzatvorili Inso a DJ Click Joe. Bratislavský rodák Inso vo svojom sete preklopil hip hop zlomenými beatmi a dubstepovou formuláciou. Brnenský DJ Click Joe houseový podklad doplnil džezovými a soulovými melodickými linkami.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img