8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyThe Youngblood prišli búrať predsudky o dychovke
spot_img

The Youngblood prišli búrať predsudky o dychovke

young-10The Youngblood Brass; A La Fu; Malakamana Sound System – 26.11.2013 –  Loft – Bratislava

Desaťčlenné americké zoskupenie The Youngblood Brass prišlo do bratislavského klubu Loft búrať predsudky o tom, že dychová hudba je staromódna a nenávidená po celom svete. O naladenie publika sa pred ich koncertom postaral vo svojej slovenskej premiére škótsky DJ a producent A La Fu, známy s kolaborácie s Roots Manuva. V skladbách so zadržiavaným temperamentom s pulzujúcim beatom vytváral A La Fu atmosférické repetičné témy s náznakmi minimal music.

A La Fu – Boom for Real

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=hImaT42Wejc‘]


 

Chvíľku to trvalo, kým sa početná americká „dychovka“ zoradila na stiesnenom pódiu, ale napokon ich liliputánske rozostavenie nemalo negatívny dopad na výsledný zvuk. The Youngblood Brass sú na hudobnej scéne od konca 90. rokov. Tvoria ju kamaráti z rôznych kútov Ameriky, čo je hlavný dôvod prečo je ich tvorba tak rozmanitá. Kapela veľmi nenútene podáva širokému publiku tradíciu march kapiel.

The Youngblood Brass – Whiskey Tango Foxtrot

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=oE8R-mj-W5Y‘]


 

V niektorých častiach síce menili často rytmus v džezových synkopách, no väčšinou sa snažili ísť priamočiaro. Spôsob rytmickej hry bol unikátny, keď biciu súpravu rozdelili medzi niekoľkých hudobníkov, čím vytvorili pomyselné rytmické stereo. Rapové vokály Henszieho Skogena pridávali džezovému prejavu hip hopový sound. Aj vďaka tomu kapela znie, ako keby Rage Againt The Machine hrali džez. Sugestívne vyznenie ešte viac podporil susaphon Nat McIntosha, ktorý dotváral basový podklad pre beat.

The Youngblood Brass – Ain´t Nobody

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=vP6TYZeaJzc‘]


 

The Youngblood brass predviedli energický koncert v ktorom dokázali, že tradícia pochodových kapiel nie je mŕtva ani v 21. storočí a stále môže oslovovať aj mladé publikum.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img