8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodReporty"Zastávka Mileč nevystupovať, Bratislava hlásí spozdění" - ZNC v klube Randal
spot_img

„Zastávka Mileč nevystupovať, Bratislava hlásí spozdění“ – ZNC v klube Randal

1656307_10201473539622019_291721457_nZnouzecnost; Princovia – 07.03.2014 – Randal Club – Bratislava

Česká formácia Znouzecnost patrí k tým aktívnym legendám, ktoré sú večne na cestách. Zo svojich ciest prinášajú denníky a veľmi živo komunikujú s fanúšikmi. Pretože vedia, že pasivita smerom k ľuďom sa odrazí aj na návštevnosti ich koncertov.Slovensku sa nikdy nevyhýbali, mali ho radi, ale v posledných rokoch ich slabučká návštevnosť trochu odrádzala. Ich tvorba je tu  známa, ale viac menej roztrúsená po rôznych regiónoch.

Aj, preto si ich vzácnu návštevu nedali ujsť aj cezpoľní návštevníci, ktorí cestovali z rôznych kútov Slovenska.

Znouzecnost – Píseň neznámeho generála


 

Ako hosť večera sa predstavila bratislavská skupina Princovia. Tí sú známi svojim melodickým punk rock and rollom. Princovia z rozprávky so svojim nenáročnými textami vyznávajú ľahkosť bytia so všetkými pozemskými slasťami. A k tomu je aj prispôsobená hudba, ktorá vychádza z melodického punk rocku 77 s rock and rollovým tempom a power popovými vokálmi.

Princovia – Princovia z rozprávky / Nechceme ísť do Disneylandu live 2011


 

Po ich hodinovom sete sa predstavila česká legenda Znouzectnost, ktorá hrala v Bratislave naposledy pred šiestimi rokmi. V klasickej zostave dominovali gitary, keďže sa rozhodli prísť bez dychovej sekcie. Je to škoda, že takto rezignovali na zvukový charakter, ktorý by mohol pripomenúť ranných Už jsme doma.

Znouzectnost – Prodavač iluzí


 

Znouzectnost vznikli ako nastupujúce teleso skupiny Zastávka Mileč a v prvej periódy ich kariéry boli ovplyvnený punkovým soundom. No už čoskoro začali inklinovať aj k iným hudobným žánrom –  k českému pesničkárstvu a folku.  V súčasnosti pôsobia v zostave Déma (gitara, spev), Golda (basgitara, spev) a Caine (bicie nástroje). Dva členovia pôsobia aj sólovo, ale tieto svoje aktivity neprenášajú do koncertného pôsobenia kapely.

Znouzectnost – Pohádka


 

Bez prítomnosti Romany Neumannovej mali skladby tvrdší charakter, ale chýbali v nich niektoré voľnejšie medzihry. Znouzecnost postupne predstavili starý repertoár až po najnovšie skladby z posledného albumu Heavy Model aneb srdce pro Anubise, ktoré už prechádzajú do rýchlejšieho tempa.

Znouzectnost- Veteráni první světové

http://www.youtube.com/watch?v=cpR5S1DftR8


 

V textoch sa premietal hrabalovský surrealizmus, ako aj trampský zmysel pre čierny humor. Skladby nemali v sebe tie prvoplánové pohnútky a niekedy kapela narábala aj s voľným veršom. Znouzectnost si pripravili aj niekoľko slovenských fráz a slovíčok.  Zaspomínali si aj na históriu československej kultúry a spoločenských návykov, či kuriozít. Znouzectnost sympatickým a horlivým prejavom ukázali, že ešte nepatria k vyblednutej spomienke na český underground.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img