8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyNazareth "zamrazili" na Rockovom mrazení - report
spot_img

Nazareth „zamrazili“ na Rockovom mrazení – report

Jednodňový, večerný festival Rockové mrazenie je predĺženou rukou letného festivalu Topfest. Preto chcú organizátorizachovať aj v jeho zimnej verzii rockového ducha. Celý line up má poskytnúť blaho rockovej duši.  Tento krát dostali prednosť až tri mladé kapely, ktoré patria k veľkým nádejám slovenského rocku.  Boli to progresívno metalová kapela Seven, hard rockoví Bank of Joe a hlavne pop punk rockoví Zoči Voči.  Na RM predstavili aj najnovšiu skladbu, 2012, ktorá je podporená aj klipom. Touto tematikou sa trochu vezú  na módnej vlne katastrofických scénarov o konci sveta. Aj, keď v textovej časti by mali ešte pridať, po hudobnej stránke im to šľape.

Hlavným headlinerom tohto ročníka sa stala hard rocková kapela Nazareth. Nebola to ich prvá návšteva, keďže sa na Slovensku predstavili už viac krát.  Tento krát s aktuálnym albumom „Big Dogz“. Ten má pozitívne hudobné kritiky, ktoré chvália hlavne pritvrdenie v zvukovej zložke.  Sama skupina hovorí, že chceli preniesť do štúdia tvrdší autentickejší zvuk, ktorý dosahujú na koncertoch. Aj v Bratislave „uhrali“ tvrdú melódiu na gitarách. Basy s bicími jednoducho asistovali. Nekonali sa žiadne zložité prechody ani virtuózne behy na basgitare. Krátke bubenícke sólo sa objavilo iba pri jednej skladbe. Inak kapela šlapala s tvrdými riffmi, s bluesovým aj metalovým nádychom. Štúdiové hity zneli naživo tvrdšie. Aj záverečná balada ich najväčší hit Love Hurts bola syrovejšia.

Spev Dan McCafferty budil zimomriavky. Vie vylúdiť vysoký tón a k tomu ho aj pekne zafarbiť.                                                  Keďže Nazareth pochádzajú zo Škótska, nemôžu ako správni patrioti vynechať v produkcii ani tradičné gajdy. Dan ich vytiahol aj na koncerte v Bratsialve. V diskografii Nazareth znejú gajdy od štúdiových hráčov, preto bolo Danove gajdové „sólo“ skôr kuriozitou, než vážnym pokusom.

Festival uzavrela recesisticko rockovo punková kapela Horkýže Slíže. Ich koncert bol vzácnejší kvôli správe, že najbližších pár mesiacov si dávajú koncertnú pauzu. Oznámili tiež, že v lete nebudú vystupovať na žiadnom zo slovenských letných festivalov. Či sa skrýva za tým vyhorenie, túžba po odpočinku, či nové skladby je otázne.

18:00 – 18:30 Seven

18:45 – 19:10 Bank of Joe

19:25 – 20:20 Heľenine Oči

20:35 – 21:15 Zoči Voči

21:45 – 22:40 Nazareth

23:00 – 00:30 Horkýže Slíže

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img