8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReporty"Zachovajte paniku", český neopunk je tu stále - report Jaksi Taksi
spot_img

„Zachovajte paniku“, český neopunk je tu stále – report Jaksi Taksi

Jaksi Taksi – 03.12.2011, Bratislava, Randal klub

Neopunková kapela Jaksi Taksi na Slovensku často nevystupuje. Prvý krát u nás zahrali v roku 2008 na punkovom
festivale Underground Fest, keď už mali za sebou svoje šestnásť ročné pôsobenie. Potom dlho nič. Až po troch rokoch spravili vlastný, samostatný klubový koncert. Ten priniesol menšie rozpaky nad malou účasťou, inak išlo o vydarený večer. Bratislavské publikum je už rozmaznané, keďže tu bývajú veľmi často koncerty všetkých žánrov a konkurencia je pre promotérov obrovská. Ostatné miesta však trochu pospávajú, preto nebola náhoda, že sa na koncerte objavili aj „cezpoľní“.   Zhruba štyridsať platiacich ľudí vytvorilo dobrú atmosféru a Jaksi Taksi sa k nim zachovali ako profesionáli, vážiaci si každého diváka. Nielenže odohrali vyše hodinový set, ale spravili to s veľkým nasadením. Tým, že bolo v klube menej ľudí, bol väčší priestor na komunikáciu.

 Kapela sa zamerala na skladby z posledných troch albumov. Najväčší dôraz kládli na minuloročný album „Zachovejte paniku“. Sám spevák Radek vysvetľoval, že je v tom logika, keď kapela chce svoje nové „deti“  uviesť a šíriť do sveta. Nevynechali ani staršie kusy. Veľkú silu mala hlavne spomienková „Brothers forever“, ktorá je coververziou „The Kids Aren´t Alright“ od Offspring v českom jazyku.

 Jaksi Taksi majú niekoľko mikro skladieb v slovenskom jazyku, preto Radkovi nerobilo problém prebiehať do slovenčiny, aj keď to nerobil často. Zahrali aj skladbu „Maturitní večírek“, ktorá vzbudila kontroverziu pre otvorenú sexualitu. Podľa kapely sa okolo skladby spravila príliš veľká bublina, ktorá paradoxne pomohla tejto skladbe k väčšej popularite.

 Radek opäť spieval veľmi vysoko, ale v zboroch mu nevadilo  prejsť do hlbšej polohy. Gitarista Karel dostal priestor na odspievanie svojej skladby, ale nesprávne hlasové zaobchádzané s mikrofónom pochovalo pieseň do zabudnutia.  Jaksi Taksi sú skúsení harcovníci s bohatou kariérou a zaujímavou hudbou, preto dúfame, že ani slabšia účasť  ich neodradí od ďalšej návštevy.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img