8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyAj smrť má svoj revival
spot_img

Aj smrť má svoj revival

Death-revivalDeath Revival – Randal club 19.1.2013

Môj prvý dojem s pozvania na recenzovanie tejto kapely nebol moc pozitívny. Môj názor na kapelu Death revival bol nijaký. Išiel som tam stým že napíšem obvyklú recenziu ktorá musí byť za každú cenu pozitívna . Ale pri počúvaní tejto kapely som začínal postupne dochádzať na to prečo sú chalani najlepším revivalom kapely Death v strednej a východnej europe. 

Začal by som celkovým „image“ kapely, ktorý počnúc precíznou technikov hrania, výborným zvukom, ešte lepším hlasom, presnými bicími, vytváral  dojem profesionálnej kapely ktorá sa minimálne líši od originálu.

Death revival – live in Randal klub

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=xc1N9kmzsPE‘]


Death revival – live in Randal klub

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=xNjjClTAkQg‘]

Zvuk ktorý bol výborne spracovaný dodal tomuto koncertu neopakovateľnú atmosféru kedy som sa aj ja ako nie moc veľký fanúšik kapely Death prichytil pri tom že tam kričím aby zahral ďalšiu čo iba dokazuje fakt že kapela vie ponúknuť dobrú hudbu a show.

Kapela zahrala koncert asi jeden a pol  hodiny kde odspievali viac ako 20 skladieb odzneli skladby ako  voice of the soul ale aj novinky v repertoari ako napr. Story to tell .

Prepracované gitary a obzvlášť  dvoj hlasy na gitarách boli jasnou  vizitkou technickej zručnosti týchto skvelých gitaristov . Možno takú malú pripomienku by som mal k bubeníkovi  ktorý občas nestíhal, ale vzhľadom na to že tam odbehol s dvoj-šlapkou maratón sa nad to človek vie povzniesť. Spevák ktorý svojim spevom verne zobrazoval originál a ako bonus pridal v par skladbách aj mrtvolný výraz ktorý bol tak realistický že človek niekedy pochyboval že či je ešte živý. Na záver koncertu chalani odohrali ešte zopár prídavkov aj keď už bolo na nich vidno že pódium si vyberá svoju daň.

Moje celkové hodnotenie koncertu by sa na stupnici od 1 do 10 pohybovalo  určite niekde okolo čísla 7 – 8 . Predviedli sa ako kapela ktorá vie čo robí a robí to naozaj na vysokej úrovni.

Preto vrelo odporúčam túto kapelu vidieť. A verím že tak ako si vo mne získali nového fanúšika tak si získajú aj vás.

| autor: Marek „wino“ Winiarcik

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img