8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyAustralian Pink Floyd si prišli uctiť do Bratislavy 40-výročie Dark Side of...
spot_img

Australian Pink Floyd si prišli uctiť do Bratislavy 40-výročie Dark Side of the Moon

snimka_obrazovky_2013-05-02_o_17.29.38Výnimočný koncertný zážitok ponúkli austrálski hudobníci, ktorej kapela The Australian Pink Floyd je považovaná za najlepšiu tribute skupinu na svete. Slovenskému publiku sú už dobre známy, keď hrali na Slovensku už po tretí krát. Tento krát prišli s programom, ktorým si uctili 40. výročie legendárneho albumu Dark Side of the Moon.

O výbere miesta koncertu sa nedalo diskutovať, keďže The Australian Pink Floyd priniesli opäť náročný vizuálny program, ktorý by sa nemohol nikde lepšie zrealizovať než na veľkom štadióne. Skoro dvojhodinové vystúpenie ponúklo to najlepšie zo štúdiového prevedenia kapely Pink Floyd. Inak je to asi najbližšia možná šanca vidieť naživo tieto kultové skladby, keďže Pink Floyd už dlhé roky odmietajú spolupracovať a sólové aktivity Rogera Watersa so svojim projektom The Wall našu krajinu zatiaľ obchádzajú. No samotný Waters dal austrálčanom osobné požehnanie, mnohé veci s ním spolu konzultujú a dokonca im zapožičal aj niektoré staré rekvizity. 

Australian Pink Floyd – Money live

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Y1otFHELRqk‘] 


 

Australian Pink Floyd rozdelili koncert na dve polovice. V tej prvej predstavili kompletný album Dark Side of The Moon, ktorým si pripomenli štyridsiate výročie od jeho vzniku. Verne reprodukovali nielen aranžmány, ale veľmi si dali záležať na celkovom zvuku. O neho sa postaral prítomný zvukový technik, ktorý kedysi pôsobil u originálnych Pink Floyd. Priestorové zvukové riešenie bolo v mnohých kompozíciách príjemným prekvapením hlavne, keď sa nástroje mono a stereo dopĺňali. Okrem interpretácie zaujali hudobníci aj pódiovou prezentáciou, keď napríklad v skladbe Money saxofonista Mike Kidson predviedol ironický tanec boháča.

Australian Pink Floyd – Time live in Montreal

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=lhXLaoelqKI‘]


 

Po druhej prestávke Australian Pink Floyd predstavili ďalšie najväčši hity skupiny. Okrem baladických Wish You We Here a Comfortably Numb zahrali aj ikonické rockové skvosty Another Brick In The Wall, či What Do You Want From Me. V niektorých skladbách pridali austrálčania aj vlastnú improvizačnú vložku, čím predĺžili jej agóniu. O Australian Pink Floyd sa zvykne hovoriť ako o najlepšej svetovej revivalovej skupine, ktorá hrá dokonca lepšie než originál.

Australian Pink Floyd -Comfortably Numb live in Liverpool

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=AIEosqHaMrs‘]


 

No niekedy bol zvuk až príliš dokonalý až ste mali pocit, že je to živé DVD. No kombinácia skvelých inštrumentálnych výkonov a precízneho zvukového inžinierstva urobila svoje. Počas koncertu sa odohrávala premyslená vizualizácia s povestným pink floyďáckym okom a monštróznymi figúrkami – diktátorského učiteľa z The Wall, či ikonické prasa a ružový klokan, ktorý sa  v záverečných skladbách pred prídavkom dokonca uklonil.

| autor: Daniel

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img