8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyDeathnoise Winter Edition 2015 - výpadok prúdu, ale nie emócii
spot_img

Deathnoise Winter Edition 2015 – výpadok prúdu, ale nie emócii

IMG_4248

O Brne sa zvykne hovoriť ako o vysokoškolskom meste, ktoré má mladým ľuďom neustále čo ponúknuť. A je pravda, že mesto má mnoho pivární, vinári a hudobných klubov. Tie si síce konkurujú výčapmi, ale ponúkajú rôznorodý program, ktorý môže uspokojiť priaznivcov blues, folku, undergroundu či fanúšikov tvrdšej hudby. A práve v jednom nenápadnom klube Eleven sa odohral večer určený priateľom extrémnej metalovej muziky.

Klub Eleven poskytujúci priestor pre 250 ľudí bol naplnený komfortne, nehrozili tlačenice, ale netrpela ani atmosféra, ktorá po celý večer gradovala. Išlo o takmer rodinné stretnutie poskladané zo známych, ktorí prišli z celej republiky. V programe po kvantitatívnej stránke vyčnievali predovšetkým české kapely, hneď na úvod sa predstavili Bad Face s mierne nevýrazným metalom, v ktorom zlyhávala predovšetkým rytmika. Omnoho kompaktnejšie pôsobili ostravský Nahum so svojim mixom thrashu a death metalu.

Nahum – The Vision of Apocalypse

Ostrava sa ukazuje ako perfektné miesto pre rázovitý no uhrančivý metalový zvuk. A to aj celkom presne charakterizuje tvorbu Malignantu Tumour. Tí svojim odlišným gitarovým prejavom, ktorý je na pomedzí nemeckej školy a kapelám Južnej Ameriky, v českej scéne vyčnievajú. Aj keď sú v ich skladbách stále prítomné dozvuky ich počiatočného crust core, skupina šliape v rock and rollovom duchu. Kompozične piesne už nijako nevylepšujú, no na čom si dávajú vždy záležať je ich prejav, preto chodia do klubov väčšinou so svojim výhradným nemeckým zvukárom. Pochopili totiž, že profesionálna kapela by nemala po každý krát znieť inak. Kluby mávajú svoje špecifiká, ale správna ľudská sila ich dokáže modifikovať na podobnú úroveň.

Malignant Tumour – Rock Revolucion

Vrcholom festivalu bola fínska grindová formácia Rotten Sound. Tí hrali neuveriteľne rýchlo s veľmi presným bubeníkom, väčšinou ste nestihli ani absolvovať zamlčané doby, ktoré však menili rytmus skladieb. Ešte viac spomaľoval rýchle tempo vokál Keijo Ninimaa, ktorý bol na rozmedzí grindu a crustu. V mnohom pripomenuli starý dobrý Napalm Death, ale ako severania dávali dôraz ešte na temnejšie podklady.

Rotten Sound – Self

Keď už boli v tej najlepšej kondícii, tak pripití fanúšik nechtiac vylial pivo na káble a vyskratoval tým celý klub. Našťastie organizátori z Death Noise Production rýchlo zasiahli a postarali sa o skorú nápravu. Čerešničkou na torte podarenej zimnej edície Death Noise festivalu boli death grindoví Fleshless.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img