8.6 C
Slovakia
streda, 17 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyDebutový album kapely Teskohippies úspešne pokrstený!!!
spot_img

Debutový album kapely Teskohippies úspešne pokrstený!!!

Kapela Teskohippies sa pred nedávnom vydala prezentovať  debutový album „Trying to make u stay“ na svoje prvé veľké turné po slovenských a českých kluboch.  Koncertnú šnúru odštartovali v Novom meste nad Váhom a postupne sa presúvali po slovenských mestách, až kým neprišli pred brány bratislavského NuSpirit klubu, kde sa rozhodli uskutočniť oficiálny krst CD spolu s kapelou Talkshow.

Brány NuSpiritu sa otvorili tesne okolo 20. hodiny a tak niet sa čomu diviť, že klub sa veľmi pomaly zapĺňal a my sme mali čas sa aspoň porozprávať s členmi kapely,  ktorí s úsmevom komunikovali s fanúšikmi, na nič sa nehrali a svojou úprimnosťou nás utvrdili, že sa máme na čo tešiť. Okolo 22. hodiny sa z väčšej časti zaplnený klub dočkal prvých tónov v podobe úvodnej piesne Jack and Coke, ktorá na albume znie mimoriadne dobre spolu so ženskými vokálmi a bluesovou harmonikou Ericha „Boboša“ Procházku. Na živo znela taktiež výborne, aj keď chýbala vyššie spomenutá harmonika. Ako kapela hrala, tak sa postupne zapĺňal aj priestor pred pódiom a prítomný ľudia začali tancovať, aj keď väčšina si skôr vychutnávala samotnú hudbu, ako tanec.  Chalani hrali zo srdca veľmi dobre, aj keď ich výkon bol trochu poznačený hanblivosťou Bohuša, keď moc dobre nebolo rozumieť spevu. Akokoľvek  to môže znieť bizarne, tak to, že nebolo moc rozumieť textom, vytváralo veľmi príjemné a počúvateľné melódie a občas som mal pocit,  ako keby bol spev ďalším hudobným nástrojom v kapele.

Chalani sa počas koncertu prezentovali pre nich typickým prejavom, keď Renát pri spievaní s vínom v ruke si odbehol medzi ľudí a počúval vlastnú kapelu, či hranie Vila na gitare uprostred davu. Približne v polke koncertu sa dostavilo na samotný krst CD. Krstným otcom albumu  „Trying to make u stay“ sa stal Marián Kratochvíl, ktorý od začiatku spolupracoval na výrobe.  Krstilo sa príznačne Jackom Danielsom a pokrstené CD letelo po zemi do davu, kde sa po ňom nikto nevrhol,  až do chvíle, keď Renát oznámil, že je zadarmo. Počas koncertu kapela odohrala takmer všetky piesne z nového albumu, pričom za najväčšie pecky,  okrem vyššie zmienenej Jack and Coke, môžem pokojne označiť songy Remind Me, Billionaire`s Trade Center, End of Summer a v neposlednom rade po slovensky spievaný Kalendár. Výborný koncert sa uchýlil ku koncu ani nie po hodinke hrania, a tak  zákonite chceli fanúšikovia prídavok, ktorého sme sa však nedočkali, čo nám bolo veľmi ľúto.

Ani sme si nestihli uvedomiť a na pódiu sa už pripravovala kapela Talkshow. Chalani, ktorý si zahrali aj na festivale Frequency pôsobili omnoho skúsenejšie a profesionálnejšie, čo sa premietlo predovšetkým  do ozvučenia nástrojov. Talkshow zahrali presne tak, ako sa očakávalo, výborne, presne a svojimi songami, ktoré boli v dennej rotácii Rádia_FM,  potešili nejedného fanúšika tejto kapely. Songy ako Try, These Lights, Stella, Turn of the Radio zneli dokonale a bola radosť počúvať ich. Celé vystúpenie  Talkshow prebehlo veľmi rýchlo, pričom sme si  ani  nestihli uvedomiť a už bol takmer koniec. Na konci však prišiel veľký omyl v podobe cover verzie obrovského hitu Rock and Roll Queen od The Subways. Výborná pieseň znela v podaní Talkshow, ako nepodarené karaoke z nonstop baru, čo nemalou mierou zatienilo,  inak výborný výkon počas celého koncertu.  Koncertná časť večera sa uchýlila ku koncu a tak nastal čas na reprodukovanú hudbu od rezidentného Dj, ktorý hral do skorých ranných hodín.

Viac info o Teskohippies a  download albumu  „Trying to make u stay“ na :www.teskohippies.com

Autor, foto: Lukáš Osvald/Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img