8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyGospelový večer – NDE; Elroi; Loyola – DK Lúky, Bratislava
spot_img

Gospelový večer – NDE; Elroi; Loyola – DK Lúky, Bratislava

Spojenie pre niekoho nezlučiteľné. Veď čo má spoločné na prvý pohľad hudba, pre ktorú sa vymyslelo synonymum sex drogy a rock and roll a svet viery, Ježiša Krista a modlenia? Pojem kresťanský rock nie je nóvum. Nie je to fenomén, ale ani skrytý svet „sekty“. Niekto to prežíva s pravou Božou bázňou a pre iného to môže byť iba zábava alebo odpočinok od „rockových tém“. Rocková hudba v sebe má tú silu posolstva, rôznorodosti, štýlovosti a poznania, že podobné „subžánre“ sú viac než len vítané.  Práve takýto bol „Gospelový večer“ v známom klube DK Lúky, ktorý však najväčšiu slávu má za sebou. Vtedy sa tu pravidelne konali punkové piatky, či soboty. Vrátil som sa sem po rokoch a priznám sa, že nič ma tu neprekvapilo. Toto miesto sa skoro vôbec nezmenilo.

Hlavná kapela NDE vystúpila, ako prvá a predstavili rock s punkovou melodickou gitarou. Spev speváčky bol miestami až „prisladký“, ale tak je to koncipované. Dominika mala trochu trému ale to je pochopiteľné veď NDE nemá až tak veľa koncertov a preto nie je tak zocelená z pódia. Vlado naopak ešte z pôsobenia z Dimenzie X je a do tejto skupiny priniesol punkový závan. Kým NDE ľudia počúvali zo stoličiek Elroi pritvrdili a niekoľko ľudí sa roztancovalo. Ich zvuk bol viac garážovejší a „špinavejší“. Akciu skončila kapela Loyola so svojím christian hard corom.

Škatuľkovať kresťanský rock sa vlastne ani nedá. Iba ak z hodnotového, či hľadiska orientácie. Lebo aj na tomto hudobnom večeri sa premietli tri rôzne štýly, ktoré spájala len „ústredná téma“.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img