8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyDiskotéka na severský spôsob? GusGus generujú zvuk inteligentne
spot_img

Diskotéka na severský spôsob? GusGus generujú zvuk inteligentne

DSC_0090December vždy patrí k silným mesiacom, keďže promotéri sa chcú vytiahnuť pred svojimi fanúšikmi a dôstojne tak uzavrieť svoj pracovný rok. Preto sme v priebehu niekoľkých dní mohli v Bratislave privítať Laibach, ELO, Lamb či Exhumed. A tento rôznorodý hudobný týždeň uzatvorila islandská elektronická perla. Po piaty krát zavítali GusGus do nášho hlavného mesta – tento krát v rámci európskeho turné k svojmu deviatemu albumu Mexico.

Produkcia podobného razenia si priamo vyžaduje tanečnú after party do rána, ale to priestory Starej Tržnice nedovoľujú, keďže sa musí nekompromisne skončiť o desiatej hodine. Preto prišli organizátori so zaujímavým nápadom -usporiadať after party hneď na začiatku koncertu a vykreovať tak atmosféru pre hlavnými hviezdami.

GusGus – Airwaves


 

Po príjemnom hodinovom úvode DJ Milosha a Skanka z formácie Leporelo sa predstavila kapela, o ktorej nikdy neviete, kedy to myslia vážne a čo je pre nich iba vtipná póza. Hneď úvodná kompozícia Mexico sa niesla na pomedzí deep housu a decentného techno búšenia. Je len na škodu, že sa ich charakteristické mäkko dunivé basy, kvôli zvukovým limitom Starej Tržnice, neprejavili v plnej kráse. Vokálne party si rozdelili medzi seba Daniel Ágúst Haraldsson a Högni Egilsson, no bol to predovšetkým Daniel, ktorý zároveň plnil aj funkciu „roztlieskavačky“.

GusGus – Mexico


 

GusGus pracovali so zvukom veľmi kompaktne. Birgir Thorarinsson a Magnús Guðmundsson mali svoj „stolček“ (s rôznymi elektronickými mašinkami) prestri sa nenápadne umiestnený na konci scény a tam generovali atmosférické plochy, v ktorých prinášali nenápadne zmeny rytmov.

GusGus – Obnoxiously Sexual


 

Dvojhodinové elektronické divadielo prinieslo zaujímavú tvorbu, svojské tance, performatívne svetlá a netradičné postavičky. GusGus sú blázniví, bizarní a neprístupní. Možno preto sú stále žiadaní a nenudia ani po toľký krát. Lebo ich mnohovrstevnosť  sa odhaľujete postupne a pomaly.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img