8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyDub Fx vystúpil v rámci svojho európskeho turné aj v bratislavskej Starej...
spot_img

Dub Fx vystúpil v rámci svojho európskeho turné aj v bratislavskej Starej Tržnici

dub (24)

Nedeľný koncert Dub Fx-a otvorili hneď dvaja predskokani, umelci Draft (ktorý je zároveň tour managerom) a DJ Andy V. Hudba sa tak ozývala Tržnicou a jej okolím už od 18:30. Samotný Dub Fx sa objavil na pódiu presne podľa plánu, o 20:00.

Atmosféra v Tržnici bola od začiatku koncertu veľmi uvoľnená, vďaka čomu som mala pocit, že som skôr na hudobnom festivale. Umocňoval to aj stánok s pivom, ktoré sa čapovalo do zálohovaných pohárov s logom Grapu. Koniec koncov, práve “Grape-áci“ mali celý koncert pod palcom. Okrem piva si návštevníci koncertu mohli zakúpiť aj alkoholické nápoje (vďaka čomu boli niektorí z nich značne odviazaní) a pripravený bol aj stánok s merchom interpreta. Záujemcovia tu našli jeho najnovšie CD, Vinyl platňu, či šiltovku s logom.

Dub FX – So Are You

Na pódiu počas koncertu Dub Fx-ovi asistoval Andy V, ktorý obsluhoval DJ-ský pult, klavír a saxofón a tiež basgitarista. Väčšina skladieb bola teda v réžii tejto trojice, no v niektorých momentoch večera ostal Dub Fx na pódiu sám. Počas svojich sólových výstupov predviedol ešte precíznejšiu prácu s hlasom a kombináciou beatboxu s live slučkami a efektovými pedálmi sa postaral o neopakovateľnú show. Do svojho repertoára zaradil skladby z nového albumu (Thinking Clear) ako Fake paradise či So are you, no nechýbala tiež jedna z jeho prvotín, Love Someone. Prekvapením večera bol Dub Fx-ov hosť, raper CAde.

Dub FX – Love Someone

Po technickej stránke bol koncert veľmi dobre zvládnutý. Svetelné efekty korešpondovali s hudbou, dotvárali celkovú atmosféru a ozvučenie bolo takisto profesionálne. Dub Fx si získal publikum okrem kvalitnej hudby aj svojim pozitívnym vystupovaním a komunikáciou s ľuďmi. Koncert sa skončil okolo 22:00, no večer ďalej pokračoval na afterparty v Nu Spirit Clube, v ktorom mal ešte Dub Fx približne hodinový výstup. 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img