8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyEllie Goulding – pesničkársky pop s mocnými aranžmánmi
spot_img

Ellie Goulding – pesničkársky pop s mocnými aranžmánmi

EllieGoulding_KatarinaAcél-7

Ellie Goulding – 23.04.2013 – NTC – Bratislava

V utorok 23.4. patrilo Národné Tenisové Centrum v Bratislave mladej britskej hudobníčke Ellie Goulding, pre ktorú bolo vystúpenie v našom hlavnom meste zastávkou na jej celoeurópskom turné. Návštevnosť bola akiste príjemným prekvapením nielen pre speváčku, ale aj pre usporiadateľov. Koncert prilákal celé davy, ktoré už od začiatku vystúpenia vytvorili úžasnú atmosféru, umocnenú o pódiovo-svetelné efekty.

V jadre jednoduché popové pesničky s čitateľnou štruktúrou majú tú výhodu, že sa dajú vystužiť akýmikoľvek aranžmánmi, no stále dokážu osloviť radového poslucháča, poskytnúť mu dôvod, prečo si má kúpiť lístok na koncert.

Producentská mágia stojaca za úspechom Ellie Goulding sa naozaj nebojí spájania formátu ľúbostnej balady (love song), prevažujúcu v jej repertoári trebárs so žánrami typu trance či dubstep. Predstavenie malo profesionálnu dramaturgiu – po úvodnom nášľape sa pódium ukľudnilo a Ellie dokázala, že si vystačí len so svojím hlasom a gitarou (Guns and Horses). Predstavenie následne gradovalo až do záveru, po ktorom pridala dve piesne vrátane hitu Lights.EllieGoulding_KatarinaAcél-3

Hudba Ellie Goulding je názorným príkladom toho, ako si kedysi okrajové či undergroundové žánre dokážu nájsť cestu do popového hlavného prúdu, i keď len vo forme módnych doplnkov bez nejakej pevnej väzby na to, o čom a ako daný interpret spieva. Nakoniec – je to len pop.

| autor: GMAK

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img