8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyHVOB povýšili svoj set na koncert - vďaka Winstonovi Marschallovi
spot_img

HVOB povýšili svoj set na koncert – vďaka Winstonovi Marschallovi

Obľúbené elektronické duo HVOB prišlo do Bratislavy a hneď na prvýkrát priniesli so sebou vzácneho hosťa: gitaristu Winstona Marshalla.

HVOB prišli do Bratislavy s takmer päťmesačným oneskorením po ich pražskej zastávke. Je otázne, či to bolo zapríčinené tým, že nemali voľné dátumy, alebo za tým stála opatrnosť organizátorov vyčkať, aký bude o nich záujem po Grape. Tam predviedli strhujúci výkon a získali nových fanúšikov, časť z nich bola aj na tomto koncerte v MMC.

Sami sa cítia najprirodzenejšie v kluboch. To je ich stánok, kde môže ich basová hudba hlboko preniknúť do poslucháčovej mysli. Zväčšujúca popularita zväčšuje aj nároky, z menších klubov sa dostávajú do väčších koncertných sál. Tam trochu zaniká atmosféra minimal techno music, ktorá sa objavovala na albumoch HVOB a Trialog, zároveň však preniká indie aranžmány z nového albumu Silk, na ktorom pracovali s členom skupiny Mumford & Sons –  Winstonom Marshallom.

HVOB & Winston Marschall – The Blame Game

Aj bratislavský koncert sa delil z týchto dvoch rovín, o čom vypovedala aj osvetlená scéna. V prvej polovici monochromatická, v druhej prechádzajúca do červenej farby evokujúcej gradovanie. Monotematické beaty dostávali ľudí do varu len postupne, hlavne s meniacimi sa prechodmi a vokálnymi vstupmi Anny Müller. Najväčšia zmena prišla so vstupom nových piesní a s príchodom hosťa Winstona Winstona Marschalla a zrazu sa techno transformovalo do elektronického pesničkárstva.

HVOB & Winston Marschall – Deus

HVOB tieto dve polohy povýšili do koncertného šatu, najmä vďaka vzácnemu hosťovi, hoci časť publika sa cítila byť súčasťou väčšej párty. Nové piesne by si zaslúžili väčšiu pozornosť, naprojektovanie koncertného setlistu však stimulovalo ľudí k väčšiemu uvoľneniu, tancovaniu a šepkaniu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img