8.6 C
Slovakia
pondelok, 27 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyPlávanie vo vesmíre hudobných nálad
spot_img

Plávanie vo vesmíre hudobných nálad

giaa2012

Ak by ste chceli vedieť presnú definíciu slova astronaut na wikipedii by ste objavili, že je ním človek, ktorý „pláva medzi hviezdami“. To je krásne vyznanie ľuďom, ktorí všetko svoje úsilie venujú tomu, aby mohli plávať nad našou planétou. God is An Astronaut sú zase plavcami v hudbe plnej pocitov a manier. Ich beztiažový stav láka poslucháčov absolútnej a čistej hudby.

Jesenný soundtrack priniesla írska kapela God Is An Astronaut do bratislavského Randal Clubu. Ich tvorba nie je jednoduchým sústom, ani predkrmom pred väčšou porciou. Treba byť naplno sústredený, aby ste si mohli vychutnať ich pochmúrnu – živú hudbu. Žiadne šialene rýchle tempá, ale postupné gradácie.  V tomto sa God Is An Astronaut podobajú na Mogwai, Tortoise. A košatením a vrstvením motívov, dokonca na islandskú formáciu Sigur Rós.

God Is An Astronaut – Echoes

Kapela presne vie, čo všetko dokáže hudba urobiť s našimi emóciami. Ako dokážeme pookriať nad určitými paralelami.  Aj gitarová hudba môže mať v sebe takúto vznešenosť. V tomto sú geniálni. Koncert bol vlastne tým najlepším streamom na nový album Helios I Erebus. Raz vidieť, než stokrát počuť v tomto prípade platilo dvojnásobne.

God Is An Astronaut – Reverse World

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img