8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyFanánek sa v Bratislave modlil nech sesterský večierok nikdy neskončí
spot_img

Fanánek sa v Bratislave modlil nech sesterský večierok nikdy neskončí

t_sestryTři sestry – Doctor P.P. – 04.04.2013 – Majestic Music Club – Bratislava

Tradícia českého bigbeatu pokračuje  cez plodné deväťdesiate roky  do súčasnosti. Skupiny ako Kabát, Harlej, deBill Heads, prinášajú melodické prvky, závan metalových riffov a vtipné vypointované texty. Tři sestry idú v tomto smere trochu ďalej. Svoju tvorbu posunuli až k  hranici s folkom a ľudovým idiómom.  Sú dôkazom, že rocková hudba môže byť všestranná a multižánrová.

Doctor P.P. kráča v jednoduchšom rock and rollovom tempe. V bratislavskom klube MMC v čakacej   atmosfére nezaháľali  vydali zo seba maximum. Kto vša videl skupinu už viac krát zistil, že ich koncertná dramaturgia sa nikam neposúva. Spoločná choreografia, šoumenské ovládanie nástrojov, brušné tance speváka Petra Pečeného a temelínsky protestsong sú častým príkladom, ktoré vždy na ich koncerte možno zažiť.

Doctor P.P. – live in Bratislava

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=6os1YY8rmEk&feature=youtu.be‘]


 

Aj, keď je moment prekvapenia zbavený čaru prvej noci , kapela vie stále vylúdiť úsmev na tvári. Opätovný rock and rollový rytmus sprevádzala punková dynamika ktorú podporil aj klavír, ktorý často krát vybočil do rock and rollových patternov. Doctor P.P. má povesť večného predskokana Troch sestrier a svojím konceptom sa k nim dokonale hodia. Aj, keď sú ich texty naivnejšie a prostorekejšie, v pivnom bigbeate sa to predsa len stratí. Kapela pôsobí sympaticky, na nič sa nehrá a hudobníci si vedia spraviť srandu aj sami zo seba. Toto uvoľnené vystúpenie prinieslo ten správny oddych pred hlavným bodom programu.


 

Tři Sestry tesne pred koncertným turné dokončili nové skladby, ktoré teraz postupne nahrávajú a mixujú.Niektoré z nich mali v  Bratislave slávnostnú premiéru. Celkovo dostali prednosť skladby z novších dosiek, ktorých je po roku 2 000 pomerne dosť. Piesne ako  Homosexuál, Čaroděj ze Země Koz, alebo Montér údržbář už stihli zľudovieť. Priestor dostali  aj neznámejšie piesne , aj keď ich samostný výber bol dosť nevýrazný. Tři sestry rozdelili koncert na dve časti a jej prvá  polovica sa vliekla rozvláčnejším tempom.

Tři sestry – live in Bratislava

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=-_DpnvygMho‘]


 

Po prestávke kapela nabrala nové sily so skladbami zo staršieho obdobia. V nich naplno šliapala ich povestná rytmika. Koncertom sa tak prelínal punkový materiál s ľudovosťou, ktorá často krát išla na pomedzí dychovky a polky. Folkovejšie aranžmány prezentované pesničkami Lepší časy vystriedali punkové odrhovačky Zlená alebo Nechci do ústavu.

 

Tři sestry – live in Bratislava

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=SzxN6saDLvw&feature=youtu.be‘]


 

Rôznorodosť skupiny a charizma speváka  Fanánka podržala Tři sestry aj pri rozpačitých častiach. Po viac násobnom prídavku sa Tři setry rozlúčili so skladbou Modlitba pro partu v ktorej trochu sebecky poprosili, aby ľudia na kapelu mysleli v dobrom aj v zlom a sami sebe zaželali kopu ďalších plodných rokov a stretnutí.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img